O nieruchomościach przy porannej kawie- Home staging

O nieruchomościach przy porannej kawie- Home staging

Dzisiaj, przy porannej kawie, chciałabym podzielić się z Wami moim ulubionym cytatem ze świata home stagingu:

„Sposób, w jaki mieszkasz w swoim domu, i sposób, w jaki go sprzedajesz, to dwie różne rzeczy”.

To kultowe stwierdzenie, wygłoszone przez twórczynię home stagingu, Barbarę Schwartz, jest według mnie fundamentem zrozumienia istoty sztuki przygotowania nieruchomości do sprzedaży.

Mieszkając w swoim domu, zazwyczaj skupiamy się na dostosowaniu przestrzeni do naszych potrzeb, komfortu oraz tworzeniu atmosfery domowego ciepła i bezpieczeństwa. Często angażujemy się w personalizację przestrzeni, dostosowując ją do naszych gustów i stylu życia. Nasze decyzje dotyczące wystroju, remontów czy konserwacji mogą być bardziej skoncentrowane na naszych własnych preferencjach i potrzebach niż na względach związanych z potencjalną sprzedażą.

Natomiast podczas sprzedaży domu celem jest przyciągnięcie jak największej liczby potencjalnych kupujących i uzyskanie najlepszej ceny. Dlatego istotne jest spojrzenie na nieruchomość jak na produkt, który trzeba odpowiednio „zapakować” i wyeksponować na rynku. Proces home stagingu polega właśnie na tym, aby nadać nieruchomości neutralny, uniwersalny wygląd, który będzie przemawiał do szerokiego grona odbiorców.

W praktyce oznacza to usuwanie nadmiernych personalizacji, uporządkowanie przestrzeni, poprawę dekoracji, optymalizację aranżacji oraz naprawę lub ulepszenie istniejących elementów. Celem jest stworzenie wrażenia przestronności, jasności i czystości, które sprawią, że potencjalni kupujący łatwiej będą mogli wyobrazić sobie życie w tym miejscu.

Zrozumienie, że prezentacja nieruchomości ma kluczowe znaczenie, pozwala właścicielom na bardziej efektywne przygotowanie domu do sprzedaży poprzez zastosowanie właściwych technik home stagingu. Dzięki temu mogą nie tylko zwiększyć atrakcyjność swojej nieruchomości na rynku, ale również zwiększyć szanse na szybką i korzystną transakcję.

Natomiast skuteczne zarządzanie emocjami, dzięki właściwemu podejściu i wsparciu, może znacznie zmniejszyć stres i sprawić, że cały proces stanie się bardziej płynny oraz efektywny.

Jeśli jednak odczuwasz dyskomfort na myśl o samodzielnym przejściu przez ten proces, to z przyjemnością pomożemy Ci w przygotowaniu Twojej nieruchomości do sprzedazy. Współpraca z nami nie tylko oszczędza czas i gwarantuje bezpieczeństwo, ale także zapewnia komfort i pewność, że Twoja nieruchomość trafia w najlepsze ręce. Serdecznie zapraszamy do kontaktu już dziś! 😊

Kasia

 

 

 

Katarzyna Wolny

Homestagerka, fotografka i licencjonowana pośredniczka nieruchomości