Blog

Radość z projektowania

Radość z projektowania

Musze przyznać że, nie często tafia mi się taki projekt. Szybko, sprawnie i przyjemnie. Właściciele to urocze małżeństwo, które zostawiło mi praktycznie wolna rękę w przygotowaniu mieszkania do wynajmu. Bardzo przyjemnie pracuje się z klientami, którzy rozumieją, zasady przygotowywania mieszkania pod tego typu inwestycję. Czyli nie narzucamy własnego stylu, nie szalejemy z budżetem, i wybieramy dobre gatunkowo materiały i sprzęty. Tak by nie wymieniać ich, co roku;). Jedyne, o co prosili właściciele to jasne kolory, trochę szarości i ciepły odcień drewna na podłodze.

Mieszkanie dostaliśmy w stanie deweloperskim. Było całkiem dobrze przygotowane pod prace wykończeniowe. Nie mieliśmy większych problemów ze ścianami, na których zrobiliśmy gładzie i pomalowaliśmy. Podłogi tez na szczęście były dosyć proste i położenie na nich paneli przebiegło sprawnie. Meble kuchenne, szafy i szafka w łazience zostały zrobione na zamówienie przez zaprzyjaźnionego stolarza, dzięki czemu dostaliśmy dobrą gatunkowo i przystępna cenowo zabudowę.

46-cio metrowe mieszkanie składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki i przedpokoju. Jest dosyć proste i ustawne. Wyjątkowy natomiast okazał się widok z okien. Mimo ze położone jest w pobliżu dość ruchliwej ulicy, to wejście do budynku znajduje się w bocznym, cichym zakątku. Okna wychodzą na kojąco zielony teren – Krzemionki Podgórskie.  Całości dopełnia VI piętro, dzięki czemu widok nie jest niczym zakłócony. Dlatego mogliśmy zrezygnować z firanek, wieszając jedynie zasłony, tak by zieleń „wchodziła” do mieszkania.

Przygotowując projekt myśleliśmy o przyszłych najemcach. Mieszkanie ma ciepły klimat i nie ukrywam kobiecy akcent. W końcu to głownie kobiety decydują o wyborze nowego lokum, nawet takiego na określony czas. Mimo wszystko udało nam się nadać mu dość uniwersalny charakter. Mieszkanie wynajęło się bardzo szybko, już po kilku dniach od wystawienia na portalach, wprowadzili się pierwsi lokatorzy.

Katarzyna Wolny

kasia.wolny@gmail.com

Stylistka wnętrz, home stager, fotograf. Wlaścicielka Studio 42.

Pin It on Pinterest

Share This